برگزاری نماز عید فطر و ایراد خطبه ها در میانشهر تو...

برگزاری نماز عید فطر و ایراد خطبه ها در میانشهر توسط حضرت آیت الله بهشتی(93/5/7)

بامداد روز سه شنبه 7 مرداد ماه سال 1393 نماز شکوهمند عید فطر به امامت حضرت آیت الله احمد بهشتی در میانشهر برگزار گردید. نماز عید فطر، امسال نیز همانند یکی دو سال گذشته، در محل جدید و در دست احداث مصلای میانشهر برپاشد. در این مراسم که با حضور پر شکوه برادران و خواهران مؤمن و متدین میانشهر و مناطق اطراف انجام شد، ابتدا آقای حاج عبدالحمید پاک آیین، به قرائت برخی ادعیۀ وارده در این روز پرداختند و نکاتی را به نمازگزاران متذکر شدند.

     آن گاه حضرت آیت الله بهشتی، در خطبۀ اول، ضمن تبریک عید فطر و سفارش نماز گزاران به تقوای الهی، به بیان نکاتی در خصوص ثمرات و برکات روزه داری، نماز و خطبه های عید فطر و تفاوت آن با خطبه ها و نماز جمعه و نیز  زکات فطره و اهمیت آن پرداختند. سپس در خطبۀ دوم، با شرح و تفسیر آیۀ کریمۀ « انا لله و  انا الیه راجعون»، و اینکه آدمی از عالمی پاک و ملکوتی به عالم ماده پای گذاشته، و اصل و ریشه ای الهی و مافوق طبیعی دارد و چند روزی در این دنیای گذرا زندگی می کند و به عالم بقا و جاودانه پای می نهد، نکات لطیف و دلنشینی بیان داشته، بر این حقیقت تأکید نمودند که حیف نیست انسان بعد از مرگ به جای همنشینی با فرشتگان با شیاطین همنشین شود؟ دنیا گذرگاه  و سرای موقت است نه اقامتگاه و سرای ماندگاری. پس چه خوب است که انسان در این مدت موقت عمر، از فرصت ها برای تزکیه  و تهذیب نفس بهره برداری کند و آن ها را مغتنم بشمارد.

     خطیب نماز عید فطر در ادامه، ضمن تشکر و قدردانی از حضور پر صلابت و شکوهمند مردم میانشهر در راهپیمایی روز قدس، به تشریح جنایات رژیم جعلی و کودک کش و سفاک اسرائیل  در غزه پرداختند و خاطر نشان نمودند که به خواست خدای متعال، سران جنایتکار و خونریز دولت صهیونیستی به زودی به کیفر اعمال ننگین خود خواهند رسید و خواری و رسوایی دنیوی و خذلان و عذاب اخروی در انتظار آن ها خواهد بود.

    گفتنی است که حضرت آیت الله بهشتی، بنا به وصیت والد ماجد خود،  مرحوم حجه الاسلام و المسلمین حاج شیخ عبدالمجید بهشتی، هر سال، کل ماه مبارک رمضان را در میانشهر اقامت نموده، ضمن برگزاری نمازهای جماعت در نوبت های سه گانه، و حل و فصل مسائل و مشکلات مردم این خطه، همه روزه  بعد از اقامۀ نماز ظهر و عصر در مسجد جامع این شهر، به بیان احکام شرعی و فقهی و نیز تفسیر قرآن می پردازند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

print